Posted on Dodaj komentarz

Most Południowy

WRACAMY!

Jak wielu z Was zauważyło, w ciągu ostatnich 2-3 miesięcy nie opublikowaliśmy żadnych nowych zdjęć czy panoram z Warszawy.

Powodów tego było kilka, z reguły krążących wokół faktu, że Drone in Warsaw to projekt generalnie hobbystyczny, który czasem musi niestety zejść na plan dalszy i poczekać na swoją kolej. Poza tym, nas też dopadł słynny potwór RODO i musieliśmy dostosować naszą stronę www do wszystkich związanych z tym wymagań. Ale teraz wydaje się, że powoli wracamy do żywych 🙂 Z tej okazji oczywiście nie mogło zabraknąć super promocji – tylko przez najbliższy tydzień nasz zestaw 25 pocztówek (5 różnych rodzajów) taniej o 20 zł! A zapisując się na newsletter możecie urwać kolejną dychę!

Dzisiejszy wpis ma nietypowy, bardziej reportażowo-dokumentalny charakter. Jeśli należycie do zmotoryzowanych mieszkańców Warszawy, to pewnie – jak my – nie możecie sobie teraz wyobrazić jak wyglądało przemieszczanie się po zachodnich dzielnicach miasta przed oddaniem do użytku biegnącej tamtędy części obwodnicy. Komfort podróżowania zmienił się diametralnie. A Janek na Bemowo w 20 minut? Jak najbardziej, i to nawet jadąc w zgodzie z przepisami!

Oczywiście, budowa obwodnicy nie zakończyła się na oddanym do ruchu odcinku i cały czas postępuje. Podczas niedawnych nalotów fotogrametrycznych dla wykonawcy fragmentu między węzłami Przyczółkowa i Wał Miedzeszyński postanowiliśmy wykonać także kilka ujęć dla Was, aby pokazać jak wygląda postęp prac i jak powoli wyłania się z Wisły kolejna przeprawa, czyli tak bardzo potrzebny tam most Południowy (nazwa ciągle nieoficjalna). Jego budowa zakończyć się ma w 2020 roku i będzie to najdłuższa (z dojazdami łącznie 1.5 kilometra) i wysunięta najbardziej na południe przeprawa przez Wisłę w stolicy. Most będzie miał ustrój skrzynkowy o dwóch bliźniaczych konstrukcjach, osobnych dla każdej jezdni. Obiekt będzie wyposażony w dwie jezdnie o czterech pasach ruchu szerokości 3,5 metra, Na każdym ciągu znajdą się ciągi pieszo-rowerowe. Całkowita szerokość mostu wyniesie 45,80 m. Prędkość na moście będzie ograniczona do 100 km/h (źródło: Wikipedia).

Poniżej prezentujemy panoramę sferyczną oraz galerię zdjęć (wykonane pod koniec lipca 2018 r.)

Posted on Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.