Most Południowy

WRACAMY!

Jak wielu z Was zauważyło, w ciągu ostatnich 2-3 miesięcy nie opublikowaliśmy żadnych nowych zdjęć czy panoram z Warszawy.

Powodów tego było kilka, z reguły krążących wokół faktu, że Drone in Warsaw to projekt generalnie hobbystyczny, który czasem musi niestety zejść na plan dalszy i poczekać na swoją kolej. Poza tym, nas też dopadł słynny potwór RODO i musieliśmy dostosować naszą stronę www do wszystkich związanych z tym wymagań. Ale teraz wydaje się, że powoli wracamy do żywych 🙂 Z tej okazji oczywiście nie mogło zabraknąć super promocji – tylko przez najbliższy tydzień nasz zestaw 25 pocztówek (5 różnych rodzajów) taniej o 20 zł! A zapisując się na newsletter możecie urwać kolejną dychę!

Dzisiejszy wpis ma nietypowy, bardziej reportażowo-dokumentalny charakter. Jeśli należycie do zmotoryzowanych mieszkańców Warszawy, to pewnie – jak my – nie możecie sobie teraz wyobrazić jak wyglądało przemieszczanie się po zachodnich dzielnicach miasta przed oddaniem do użytku biegnącej tamtędy części obwodnicy. Komfort podróżowania zmienił się diametralnie. A Janek na Bemowo w 20 minut? Jak najbardziej, i to nawet jadąc w zgodzie z przepisami!

Oczywiście, budowa obwodnicy nie zakończyła się na oddanym do ruchu odcinku i cały czas postępuje. Podczas niedawnych nalotów fotogrametrycznych dla wykonawcy fragmentu między węzłami Przyczółkowa i Wał Miedzeszyński postanowiliśmy wykonać także kilka ujęć dla Was, aby pokazać jak wygląda postęp prac i jak powoli wyłania się z Wisły kolejna przeprawa, czyli tak bardzo potrzebny tam most Południowy (nazwa ciągle nieoficjalna). Jego budowa zakończyć się ma w 2020 roku i będzie to najdłuższa (z dojazdami łącznie 1.5 kilometra) i wysunięta najbardziej na południe przeprawa przez Wisłę w stolicy. Most będzie miał ustrój skrzynkowy o dwóch bliźniaczych konstrukcjach, osobnych dla każdej jezdni. Obiekt będzie wyposażony w dwie jezdnie o czterech pasach ruchu szerokości 3,5 metra, Na każdym ciągu znajdą się ciągi pieszo-rowerowe. Całkowita szerokość mostu wyniesie 45,80 m. Prędkość na moście będzie ograniczona do 100 km/h (źródło: Wikipedia).

Poniżej prezentujemy panoramę sferyczną oraz galerię zdjęć (wykonane pod koniec lipca 2018 r.)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.